O NÁS

Jsme skupina historického šermu Berit z Vimperka. Zabýváme se šermem a životem v období třicetileté války, divadlem, ohňovými show, dětskými tábory a mnoha dalšími aktivitami. Připravujeme také celodenní programy na historické, kulturní, dětské i společenské akce. Často cestujeme po světě a zapojujeme se i do natáčení filmů či seriálů

Skupina historického šermu Berit vznikla již v roce 1999, jako první spolek svého druhu ve Vimperku. Zrodilo se tak uskupení převážně vimperských dětí, které vstoupily se zájmem o historii a divadlo na vimperskou kulturní scénu. Jméno převzaly od hrdiny z trilogie Elenium od Davida Eddingse. Během svého působení prošlo skupinou téměř čtyřicet členů a dalších více než čtyřicet externistů, kteří podali pomocnou ruku při přípravě akcí a vystoupení. SHŠ Berit se za svou dobu existence tak uskutečnila bez mála 300 vystoupení.

Členové skupiny se věnují zejména šermu a životu v období třicetileté války, divadlu, ohňové show, dětským táborům a mnoha dalším aktivitám. Připravují také celodenní programy na historické, dětské i společenské akce.

V posledních letech se činnost spolku váže nejvíce k jižním Čechám a především ke kulturnímu dění ve Vimperku. Největší aktivitou je pořádání multižánrového festivalu Vimperský Frňák na arkádách vimperského zámku. Ve spolupráci s MěKS Vimperk se skupina několik let podílela na pořádání Městské zámecké slavnosti, čarodějnicích i Keltském slunovratu na Vodníku. Členové se ve spolupráci s agenturami A.R.G.O. a Merlet podíleli i na natáčení filmů a seriálů jako jsou: Borgia (na Barrandově a v italském Castell’Arquato), Dcera čarodějky, 1864 a Knightfall.

SHŠ Berit pravidelně předvádí své umění na poutích, dětských táborech, kulturních a historických akcích v okolních městech, jako jsou například Táborská setkání, slavnosti v Husinci či Kovářské dny na Buškově Hamru. SHŠ Berit se také pravidelně účastní zámeckých slavností v partnerském městě Freyung či bitvy na Bílé hoře. Nevyhýbá se však ani zahraničním cestám, např. rekonstrukce bitvy v Holandském městě Grolle nebo slavností na hradě Vianden v Lucembursku.

About

Comments are closed.