Členové

Jan Švehla

V Beritu jsem začal působit v době, kdy jsem ještě jezdil na LARP akce a začal jsem se mu naplno věnovat. Téhle změny jsem ale nikdy nelitoval a šermu se věnuji už přes 12 let. Díky tomu jsem poznal mnoho skvělých lidí a procestoval nejen velkou část naší krásné země, ale i kus zahraničí. Šerm a vše kolem toho mě naplňuje a baví. Člověk vidí za celým tím snažením tu zaslouženou odměnu – spokojené publikum. Nejvíc mě baví organizování velkých akcích a spolupráce s mnoha kolegy z různých oborů. Je to skoro jako vyrábět hodinky, každý kousek musí zapadnout na určité místo, aby celý strojek fungoval tak, jak má. Vedení celé skupiny na mě padlo v roce 2007 a jsem rád, že jsem skupinu dotáhl tam, kde je nyní. Máme skvělou partu, a i když jsme teď rozježděni po půlce země, dokážeme udělat krásná představení, za která se nemusíme stydět.

 

Vítězslav Škopek

V Beritu jsem už takřka 13 let a přišel jsem do skupiny ve svých devíti letech. Už od malička jsem sledoval svého staršího bratříka, jak se ve skupině realizuje a když jsme se s kamarády začali mlátit klacky a pohrabáči, bylo rodiči rozhodnuto, že nejlepší bude vstoupit do skupiny co nejdříve. V současné době jsme s Honzou Švehlů nejdéle praktikující členové. Po takové době už je těžké si nevšimnout toho, že takřka v každé věci ve zkušebně vidíte svoji práci a úsilí. To je jedna z věcí, které se mi vždy líbily, že určité místo s vámi sroste a stane se neodmyslitelným domovem. Nejvíce mě vždy bavilo divadlo a scénická tvorba, i možnosti ručních prací a organizace, které mi nabízí široká škála akcí, které jsme vždy organizovali, často ve velkém časovém vypětí a malém množství lidí. Šerm, divadlo, oheň i ruční tvorba, do toho všeho rád strkám prsty, i když si je mnohdy spálím.

 

Jan Pichler

Jmenuju se Honza a jsem herec. Divadlem se protloukám už nějaký ten pátek a stejně tak i šermířským světem. V 15 letech jsem začínal u jedenapůlručky s gotickými kamarády, ale už řadu let s Beritem lítam v časech 30tileté války. Mám za sebou řadu šermířských skečů, divadelních představení, ohňových show a mnoho dalšího. Co mě na šermu a půsebení v Beritu baví nejvíc? Nejspíš bitvy – člověka pohltí snadno svět bitevní vřavy, ohně, medoviny a krásných žen. Dejte mi do jedné ruky kord, do druhé lahev a můžeme spolu vyrazit kamkoli. Ba né – je toho samozřejmě víc, ale to se dozvíš, když se přidáš k nám.

 

Michala Květoňová

Od malička jsem byla zamilovaná do šermířů, záviděla dámám v krásných róbách a obdivovala blázny, kteří točí s ohněm a vytvářejí nádherné obrazce. Tak jsem se v roce 2007, díky tehdejšímu vedoucímu Pavlu Crhovi, stala členem SHŠ Berit. Pár let jsem se věnovala šermu, nyní jsem součástí divadelních představení, pomáhám s organizací slavností a dětských dnů. Nejčastěji a nejraději vystupuji s ohňovými show, ke kterým vymýšlím i choreografii. Léto bez téhle báječné party a ohňových show si po 10ti letech ani neumím představit.

 

Kateřina Železná

Jsem často pozitivní, ale trochu snílek. Blázen do umění a zvířat. Občas náladová, takže je to se mnou sem tam k nevydržení. K šermu jsem zatím příliš nepřičichla, ale ráda se účastním bitev jako občerstvovací podpora. Ohňovky jsou moje srdcovky. Miluju ten pocit, než to všechno začne a ještě víc, když lidé tleskají na konci. Dále se podílím na přípravě téměř všech Beritem pořádaných akcích, které nejčastěji děláme pro děti.

 

Klára Kašparová

Do Beritu jsem přišla roku 2014 ze skupiny SHŠ Herold. Primárně se zaměřuji na pořádání příměstských táborů a podle zaplněnosti dalších běhů i spokojených reakcí rodičů mi to nejspíš jde. Pomalu začínám s ohňovou show, ale bohužel nemám tolik času na cvičení, kolik bych si přála. A kromě samozřejmé účasti na různých akcích dohlížím na to, aby kostýmy a další rekvizity které používáme byli v pořádku. Jsem prostě ta, která není moc vidět, ale práce má pořád dost.

 

Radek Maruna

Jmenuju se Radek a občas zaslechneme, že mi někdo říká Drobek. Každý z nás by si měl plnit své dětské sny, protože pak je život naplněný a můžeš dát prostor těm dospěláckým snům. K šermu sem se dostal začátkem 21stoleti, tedy roku 2002. Po těžkém úrazu při vystoupení v roce 2014 jsem uvažoval o konci dráhy šermíře, ale přeci jenom jsem u toho zůstal a tak nějak tomu osud chtěl a slovo dalo slovo no a milý Berite tady mě máte! 🙂

 

 

Milan Kuta

Ve skupině jsem od roku 2013. S lidmi ze skupiny jsem se znal už dříve a časem jsem se tak nějak stal součástí skupiny. Ve skupině mě nejvíce baví účastnit se rekonstrukcí historických bitev. Poté je krásným zážitkem koukat na ostatní členy při ohňových vystoupení. Ve volném čase mě nejvíce baví cestovat, sportovat. Všechny tyto akce se poté snažím jako amatérský fotograf správně zachytit.

About

Comments are closed.